Sposób na trądzik – stosowanie naturalnych kosmetyków

bez trądziku

Trądzik na czole, trądzik na brodzie lub trądzik na policzkach to trądzik pospolity, który jest chorobą pojawiającą się zazwyczaj w wieku dorastania, ale czasami występuje także u ludzi dorosłych. Jego objawami są najczęściej zaskórniki, pryszcze czyli krosty lub grudki. To trądzik hormonalny związany z nadmierną, nieregularną pracą gruczołów łojowych oraz rogowaceniem ich komórek. Jest genetycznie uwarunkowaną chorobą, ale jego rozwojowi sprzyja również dieta zawierająca wiele przetworzonych produktów mających wysoki indeks glikemiczny, ciągły stres oraz niektóre produkty farmaceutyczne takie jak np. tabletki antykoncepcyjne. Wypryski występują nie tylko na twarzy, pojawiają się też na innych częściach ciała. Trądzik na plecach to skutek nieprawidłowej higieny ciała, zaburzeń hormonalnych lub niezdrowego trybu życia.

Jak pozbyć się trądziku?

Jakie są sposoby na trądzik? Aby zniwelować tą uciążliwą chorobę można stosować sposoby zarówno domowe takie jak przeróżne maseczki z naturalnych produktów oraz farmakologiczne – specjalne leki do stosowania doustnego lub miejscowego, maść na trądzik. Są różne tabletki na trądzik, jednak ich działanie ma plusy i niestety minusy. Pomagają w walce z krostkami ale powodują czasami działania niepożądane. Niektóre pomagają tylko przy lekkim rozwoju choroby, inne stanowią zagrożenie dla życia płodowego, dlatego trądzik w ciąży nie powinien być tak leczony. Są czynnikami alergennymi, powodują stany depresyjne i złe samopoczucie. Stosowanie antybiotyki zaburza funkcjonowanie układu pokarmowego i niszczy jego florę bakteryjną.

Laser na trądzik może być też skuteczną metodą leczenia, ale jest to sposób bardzo drogi i czasami inwazyjny.

Najlepszym rozwiązaniem w walce z trądzikiem jest stosowanie naturalnych kosmetyków takich jak np. serum Sevolium. Ma ono działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, pomaga oczyścić skórę twarzy od wewnątrz, zawiera składniki nawilżające, łagodzące podrażnienia i ekstrakty, które regenerują naskórek. Jest to niezawodny krem na trądzik stworzony przez specjalistów, gwarantujący brak powstawania blizny po trądziku. Naturalne kosmetyki są jednocześnie najskuteczniejsze i bezpieczne w stosowaniu.

Oddaj głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

− 5 = 3