Jakie są objawy hemoroidów?

hemoroidy

Pieczenie, swędzenie, krwawienie i ból okolicy odbytu – takie dolegliwości są nieprzyjemne i znacznie obniżają komfort życia. Jeśli rozpoznajemy takie objawy u siebie, warto sprawdzić, czy nie zachorowaliśmy na hemoroidy, czyli żylaki odbytu.

Wstydliwy problem

Żylaki odbytu to bardzo powszechna dolegliwość. Przypadłość ta dotyka najczęściej kobiety ciężarne oraz seniorów. Jednak na hemoroidy moze zachorować każdy. Pierwszym objawem tworzących się żylaków odbytu jest dokuczliwe pieczenie i swędzenie odbytnicy. Na dalszym etapie rozwoju choroby pojawia się ból podczas siedzenia. Kiedy żylak jest już rozwinięty i wyczuwalny, niekiedy chorobie towarzyszy krwawienie podczas oddawania stolca i nie tylko. Żylaki odbytu to choroba nieprzyjemna, ale nie jest groźna i rzadko wywołuje powikłania. Chorzy mogą ulżyć sobie w bólu i poprawić komfort życia za pomocą ogólnodostępnych preparatów. Można użyć dostępnych bez recepty maści lub wybrać terapię preparatami ziołowymi, takimi jak na przykład Procto Vitale. Preparat taki działa od wewnątrz, dzięki czemu nie tylko łagodzi objawy choroby, ale także ją leczy. Zobacz też, co zapisują lekarze http://hemoroidy-leki.pl/jakie-leki-na-hemoroidy-zapisuja-lekarze/

Działanie od środka

Jak skutecznie leczyć hemoroidy? Kuracja ziołowa to idealny wybór w walce z hemoroidami. Specjalnie skomponowana mieszanka ziół w preparacie Procto Vitale takich jak szałwia, rdest ptasi, skrzyp i prawoślaz łagodzi i niweluje uciążliwe pieczenie i swędzenie. Zioła działają obkurczająco i wzmacniająco na naczynia krwionośne, dzięki czemu zapobiegają występowaniu krwawień. Zioła zawarte w mieszance poprawiają przemianę materii i działają moczopędnie, dzięki czemu zapobiegają zaparciom i niwelują ból podczas wizyty w toalecie. Jednocześnie mieszanka działa lekko aseptycznie i grzybobójczo. Stosując naturalną mieszankę ziołową, nie musimy obawiać się o podrażnienia żołądka i błon śluzowych czy inne reakcje niepożądane wywoływane przez środki farmakologiczne. Preparaty ziołowe nie wykazują także niekorzystnego działania na wątrobę. Używając preparatu ziołowego Procto Vitale każda osoba chora na hemoroidy może przynieść sobie ulgę w dolegliwościach a także poczuć wyjątkową lekkości i nowy przypływ energii.

Oddaj głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

94 − = 93