Jak wygląda botoks wypełnianie zmarszczek?

Botoks to rodzaj oczyszczonego białka wytwarzanego przez bakterię Clostridium botulinum. Inne stosowane nazwy dla tego środka to toksyna botulinowa. W medycynie stosowany jest już od wielu lat, a jego działanie potwierdzone zostało licznymi badaniami. Jeśli chodzi o botoks wypełnianie zmarszczek z jego użyciem jest najpopularniejszym sposobem walki z procesami starzenia się skóry. Każdego dnia tysiące pacjentów poddaje się zabiegowi, ponieważ jest niemalże zupełnie bezpieczny, a efekty są niemalże natychmiastowe.

W jakich gałęziach medycyny toksyna botulinowa wykorzystywana jest najczęściej

Pierwsze co przychodzi na myśl, o czym już zresztą wspomniano, to medycyna estetyczna. Botoks doskonale radzi sobie z wygładzaniem zmarszczek twarzy. Sięgają jednak po niego również neurolodzy, których pacjenci cierpią na kurcze połowiczne twarzy oraz specjaliści zajmujący się leczeniem takich przypadłości jak na przykład nadmierna potliwość.

Jak działa botoks?

Toksyna blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe w tkankach. Efektem tego jest rozluźnienie mięśni. Najlepsze efekty można zauważyć w przypadku zmarszczek mimicznych, które jak twierdzą specjaliści, są najczęstszą rozterką pacjentów.

Przygotowania do zabiegu, czas trwania, oraz cena

W przeciwieństwie do innych zabiegów redukujących objawy procesów starzenia się skóry, wstrzykiwanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych specjalistycznych przygotowań. Pacjent musi jedynie przejść konsultację medyczną, podczas której lekarz specjalista stwierdzi brak przeciwwskazań do jego wykonywania i zasadność przeprowadzenia zabiegu. Lekarz medycyny powie również jak będzie przebiegał proces oraz jaki będzie jego przybliżony czas trwania. Zwykle, jeśli chodzi o twarz, czas ten nie powinien przekraczać 30 minut. Cena waha się w granicach od 200 do nawet 1200 zł, w zależności od tego, jaka partia jest ostrzykiwana.

Po zabiegu

Wstrzykiwanie toksyny botulinowej nie wymaga procesu rekonwalescencji. Pacjent, który zdecyduje się na botoks wypełnianie zmarszczek zauważy niemalże od razu, a od razu po wyjściu z gabinetu może wrócić do normalnego funkcjonowania. W zależności od preferencji organizmu w okolicach ukłucia może pojawić się drobne zasinienie, które nie powoduje jednak żadnych uciążliwości. Łatwo jest go ukryć pod makijażem. Efekt zabiegu widoczny jest przez około cztery miesiące. Po tym czasie terapię można kontynuować lub też nie. Specjaliści przekonują, że nie istnieje żadne ryzyko, iż problem się pogłębi. Przeciwnie – botoks spowoduje, że zmarszczki dopiero po kilkunastu miesiącach od zaprzestania kuracji powrócą do swojego pierwotnego wyglądu. Z powodu braku doświadczenia w tym zakresie nie poleca się stosowania zabiegu u kobiet w ciąży czy osób cierpiących na chorobę Lamberta Eatona.

Bibliografia

1. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

Oddaj głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

80 + = 84