Czy botoks jest konieczny na zmarszczki na czole?

Człowiek pracuje na swoje poprzeczne zmarszczki czołowe już od najmłodszych lat. Ich silne zarysowanie jest efektem silnie działającego mięśnia czołowego, który odpowiada za unoszenie brwi. Właśnie dlatego zmarszczki te zaliczane są do mimicznych. Jak się ich pozbyć? Czy tylko botoks zmarszczki na czole jest w stanie zniwelować zupełnie? Jak chronić się przed ich powstawaniem? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Toksyna botulinowa i alternatywne dla niej rozwiązania

Botoks znajduje w medycynie estetycznej niezwykle wszechstronne zastosowanie. Zważywszy jednak na jej prężny rozwój należy powiedzieć jeszcze kilka słów o innych stosowanych dzisiaj metodach wygładzających zmarszczki. Prym, w ostatnim czasie wiedzie kwas hialuronowy. Jest to substancja, która występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego też ryzyko wywołania reakcji alergicznych i innych skutków ubocznych jest niemalże zupełnie zredukowane. Często stosuje się także komórki macierzyste – zabieg jest efektywny, ale niestety kosztowny. W dalszym ciągu więc to właśnie botoks na zmarszczki na czole wybierany jest przez pacjentki najchętniej.

Jakie inne zmarszczki można usunąć dzięki toksynie botulinowej?

Tak naprawdę niemalże wszystkie. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o obszar jego stosowania. Zmarszczki mimiczne to prawdziwa zmora zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dlatego też borykając się:

  • z lwią zmarszczką,
  • z bruzdami wokół ust,
  • zmarszczkami palacza,
  • zmarszczkami ukośnymi nosa,
  • czy kurzymi łapkami,
  • można bez obaw poddać się zabiegowi.

Mity na temat botoksu

Wokół toksyny botulinowej narodziło się mnóstwo mitów, które nie znajdują żadnego zastosowania w prawdzie.Botoks zupełnie odbiera zdolność mimiki twarzy – prawdą jest, że toksyna destabilizuje funkcjonalność nerwów w danym obszarze twarzy, ale nie oznacza to całkowitego braku mimiki. Wstrzykuje się ją jedynie w określone partie skóry, dlatego przy dobrze wykonanym zabiegu efekt będzie zupełnie naturalny.

Botoks rozprzestrzenia się po różnych partiach skóry – to kolejny mit, który nie znajduje w rzeczywistości żadnych argumentów. Toksyna działa jedynie tam, gdzie zostanie wstrzyknięta. Samodzielnie nigdy się nie rozprzestrzeni.

Przerwanie kuracji będzie skutkowało powrotem problemu ze zdwojoną siłą – i to kolejny poważny mit. Oczywiście botoks zmarszczki na czole redukuje jedynie na określony czas. W zależności od preferencji pacjenta jest to około czterech miesięcy. Później zabieg można powtórzyć, ale niekoniecznie. Jeszcze przez dalsze tygodnie zmarszczki będą optycznie spłycone, bruzdy rozjaśnione a cała skóra promienna. Dopiero po kilku kolejnych miesiącach twarz powróci do swojego pierwotnego wyglądu. Zmarszczki, w wyniku zastosowania toksyny botulinowej nie pogłębią się jednak.
Poznajcie również wady i zalety botoksu.

Jak zachować się po zabiegu?

Jak twierdzą specjaliści botoks na zmarszczki na czole, czy jakąkolwiek inną partię twarzy nie jest mocno inwazyjny. Pacjent natychmiast może powrócić do normalnego funkcjonowania, bez konieczności prowadzenia obserwacji czy przebywania w szpitalu. Zaleca się jednak, aby przez kilka dni w miarę możliwości ograniczyć ruchy mięśni bezpośrednio sąsiadujące z poddanym zabiegowi obszarem twarzy.

Bibliografia

1. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
2. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005

Oddaj głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

48 − = 42