Czy botoks jest dobry na zmarszczki wokół oczu?

Zmarszczki wokół oczu znane także jako kurze łapki są znane jako zmarszczki dynamiczne. Zostały tak nazwane z tego powodu, że są wynikiem skurczu mięśni. Mrużąc oczy, marszcząc brwi, uśmiechając się czy śmiejąc sprawiamy, że z czasem te i inne zmarszczki będą się pojawiać wokół oczu. Choć można zrobić wiele różnych rzeczy, wykorzystać sporo różnorakich metod na to, aby im zapobiegać, użycie botoksu na pozbycie się kurzych łapek jest jedną z najbardziej skutecznych metod.

Jak to działa?

Botoks jest pochodną toksyny botulinowej, która jest śmiertelną trucizna. Z biegiem lat, wraz z postępem nauk medycznych oraz poprawą technologii odkryto, że toksyna ta może być użyteczna dla ludzi. Zastrzyki z botoksu stały się bardzo powszechnym sposobem redukowania kurzych łapek. Botoks zmniejsza także zmarszczki na czole i może być stosowany do wygładzenia zmarszczek na obszarze wokół jamy ustnej.

Jak wygląda procedura?

Zastrzyki podaje się w różnych miejscach na skórze twarzy. To paraliżuje mięśnie twarzy i efekt może się utrzymywać w czasie od 4-6 miesięcy. Nie jest to trwałe rozwiązanie na to, by pozbyć się zmarszczek wokół oczy. Dla trwałego efekty jest się zobowiązanym do tego, by powtarzać zabiegi co jest niezbędnym sposobem działania pozwalającym na zachowanie pożądanego wyglądu. Niektóre badania potwierdzają, że im dłużej korzysta się z tego sposobu, tym lepsza jest jego trwałość. Tak czy inaczej botoks na zmarszczki wokół oczu jest to bardzo skuteczny i szybki sposób na ich pozbycie się, bowiem efekt widać natychmiastowo.

Zabieg – tylko i wyłącznie profesjonalnie

Jeśli rozważa się skorzystanie z botoksu jako zabiegu kosmetycznego warto wiedzieć, że istnieje kilka rzeczy, które trzeba koniecznie zapamiętać. Zasadniczo toksyna botulinowa jest to lek na receptę, a sama procedura jest uznawana jako medyczna. Konieczne jest zatem poszukać wykwalifikowanego specjalisty do przeprowadzenia zabiegu. Powinno się też skonsultować ze swoim rodzinnym lekarzem przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tego zabiegu, gdyż botoks choć ma niewiele skutków ubocznych, to niektóre z nich mogą stanowić zagrożenie dla życia.

Środki ostrożności

Ludzie, którzy cierpią z powodu:

  • problemów z oddychaniem,
  • ogólnego osłabienia,
  • wad wzroku.

Nie powinni korzystać z botoksu – ryzyko możliwych powikłań i skutków leczenia w tych przypadkach jest zbyt duże. Czy zatem istnieje dla nich jakaś alternatywa?

Lepsze rozwiązanie?

Alternatywą numer jeden, jaką możesz zrobić ze zmarszczkami wokół oczu nie uciekając się do botoksu jest zastosowanie szerokiego spektrum produktów i metod ochrony przeciwsłonecznej wokół oczu i twarzy. Zmarszczki w okolicy oczu są w dużej mierze spowodowane uszkodzeniem słonecznym, które niszczy skórę i przede wszystkim znajdujący się w niej ujędrniający kolagen oraz elastynę. Jeśli chodzi o wybór ochrony przeciwsłonecznej dla wrażliwej skóry okolicy oczu, należy poszukać, które zawierają minerały takie jak dwutlenek tytanu i / lub tlenek cynku. Są to najmniej prawdopodobnie uczulające produkty po nałożeniu wokół oczu.

Trzeba także używać produktów, które zawierają antyoksydanty. Te rodzaje składników mogą skutecznie działać w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek oczu. Oczywiście, te dobroczynne składniki mogą równocześnie graniczyć inne oznaki starzenia takie jak:

  • ciemne plamy,
  • nierówny koloryt skóry,
  • utrata jędrności.

Również kwas alfa lub beta-hydroksynowy stosowany do okolic oczu będzie dążyć do poprawy struktury skóry, stymulując produkcję kolagenu i potencjalnie poprawiając posłoneczne przebarwienia wokół oka.

Bibliografia

1. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001
2. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008

4 (80%) 2 ocen postu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

68 + = 70