Botoks na zmarszczki wokół ust – czy wystarczy?

Piękne, zadbane usta to atut – szczególnie kobiecy. Jednak wraz z postępującym procesem starzenia się ich objętość i świeżość zostaje pomniejszona. Najgorsze jednak dla wielu osób jest to, że znajdująca się wokół skóra wiotczeje, jest pokryta przez coraz większą ilość zmarszczek, co oczywiście nie wnosi nic dobrego do urody ust. Botoks na zmarszczki wokół ust jest bardzo dobrym i popularnym rozwiązaniem, natomiast dla pełnego efektu warto postarać się o to, by wraz z tym zabiegiem wypełniania zmarszczek wokół ust pozwolić sobie także na powiększenie ust – bowiem jeden aspekt dopełnia drugi.

Wiele osób trwoży się na myśl o wykorzystaniu botoksu do równoczesnego wypełnienia zmarszczek i ust z obawy przed tzw rybim uśmiechem. Prawda jest jednak taka, że jeśli wykonuje się zawód w sprawdzonym i profesjonalnym miejscu nie ma mowy o takim efekcie. Wypełnienie ust botoksem przy okazji wypełniania zmarszczek w tym rejonie twarzy to delikatny zabieg, którego wynik jest niewymuszony i naturalny. Nie ma reguły na to kto z tego zabiegu może i kiedy powinien korzystać – wszystko zależy od indywidualnej percepcji własnego ciała.

Zabieg Juvéderm ULTRA Smile – jedno z dostępnych rozwiązań

W tym zabiegu mamy do czynienia z bardzo delikatnym wypełniacze, którego celem jest:

  • modelowanie ust,
  • korekcja ust,
  • odmłodzenie ust.

Używana w tym zabiegu substancja jest jednorodna, gładka i plastyczna dzięki czemu cała iniekcja przebiega naprawdę sprawnie. Sam zabieg nie jest bolesny, można jedynie odczuwać drobne ukłucia. Efekt jest natychmiastowy – nie tylko usta stają się pełne, a ich kąciki podniesione, ale dodatkowo zmarszczki wokół ust znikają. Co więcej, cały zabieg trwa nie więcej niż 60 minut, w tym 40 minut to czas na znieczulenie, sama iniekcja to jedyne 20 minut. Niestety dla uzyskania trwałego efektu zabieg należy powtarzać około raz na pół roku – szczególnie jeśli mamy do czynienia z głębokimi zmarszczkami. Zobaczcie, jak o botoksie pisze blogerka perfectbasic.

Jakaś alternatywa dla botoksu?

Infini to inny rodzaj metody pomocnej w usuwaniu zmarszczek wokół ust, która może stanowić ewentualną alternatywę dla zastosowania toksyny botulinowej. Jest to termolifting frakcyjny podczas którego podgrzewa się skórę za pomocą fal radiowych w kontrolowanym środowisku. Pobudza to komórki do odnowy włókien kolagenowych. Istotne jest również to, że już po pierwszym zabiegu zmarszczki wokół ust stają się widocznie mniej widoczne. Skóra jest rozjaśniona, wygładzona jak też bardziej napięta. Plusem tego zabiegu jest również fakt. Że jego efekty utrzymują się naprawdę długi czas, a jego koszt to około 400 zł.

Ostateczna decyzja zależy od indywidualnych możliwości, preferencji oraz potrzeb osoby chcącej uporać się ze zmarszczkami szpecącymi rejon wokół ust. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby podjąć najbardziej słuszną decyzję.

Bibliografia

1. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009
2. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001

Oddaj głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

65 − 58 =