Botoks na zmarszczki pod oczami

Szukając efektywnego sposobu na skuteczne pozbycie się zmarszczek pod oczami warto zwrócić uwagę na rozwiązanie jakim jest botoks na zmarszczki pod oczami. Każdy w pewnym wieku ma zmarszczki i tak samo każdy szuka tego jednego cudownego sposobu ich wyeliminowania. Istnieje wiele opcji na rynku i to jest pozytywny aspekt – mamy z czego wybierać. Oznacza to również, że nie każde rozwiązanie jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich.

Jak wybrać odpowiednią opcję?

Jest to z drugiej strony źródłem zamieszania, gdyż istnieje tak wiele opcji dostępnych wobec rozwiązania tego pojedynczego problemu. W tym miejscu jednak znajdziesz informacje na temat tego bardzo popularnego sposobem wyeliminowania zmarszczek, jakim jest metoda korzystająca z toksyny botulinowej. Choć nazwa botoks sama w sobie brzmi trochę przerażająco, należy pamiętać że jest to wyłącznie nazwa handlowa dla tego typu toksyny, zwanej fachowo Clostridium botulinum.
Możesz też wypróbować sposoby na ćwiczenia opisane tu.

Co takiego dzieje się, gdy ta toksyna jest wstrzykiwana do skóry?

Wysyła chemiczny sygnał do mózgu, który ma powstrzymać mięśnie przed spinaniem się. Dokładnie oznacza to, że jeśli znajdujące się mięśnie pod skórą rzeczywiście weszły dzięki zastosowaniu tej toksyny w stan relaksu to skóra, która pokrywa również się relaksuje. Kiedy to nastąpi skóra staje się luźna, miękka i po prostu wydaje się mniej pomarszczona.

Dlaczego botoks będzie odpowiedni na zmarszczki pod oczami?

Przede wszystkim, botoks to tymczasowy sposób na pozbycie się zmarszczek, jego zadaniem nie jest pozbyć się ich na zawsze. Mięśnie i skóra nad mięśniami będą mogły odpocząć przez dany okres czasu, a następnie w tym miejscu pojawią się ponownie te same zmarszczki. Mimo to, botoks jest poważną opcją do rozważenia. Botoks jest bezpieczny i dlatego bezpiecznie rozwiązuje poważny problemy związane z występowaniem zmarszczek, czyli napinającymi się pod naszą skórą mięśniami. Z tego powodu, zastrzyki z botoksu to najpewniejsza  metoda eliminacji zmarszczek także pod oczami. Po zabiegu skóra wokół oczu będzie wyglądać na:

  • gładszą,
  • bardziej zrelaksowaną
  • młodszą,
  • bardziej promienną.

Jak działa botoks w okolicach oczu?

Zastrzyki z botoksu są na ogół bezpieczne, ale są one drogie i trzeba je powtarzać co kilka miesięcy. Po prostu trzeba pójść na umówiony na zabieg, otrzymuje się zastrzyk z botoksu i można wrócić do domu. Nie inaczej jest jeśli chodzi o potraktowanie nim zmarszczek pod oczami, jednak z racji tego że skóra w tym miejscu jest znacznie bardziej wrażliwa od pozostałych fragmentów skóry twarzy zastrzyki muszą być podawane w odpowiedni sposób, który właściwie jest realizowany tylko i wyłącznie przez profesjonalistów z kliniki. Dlatego właśnie decydując się na tego rodzaju poprawę wyglądu trzeba koniecznie zrobić porządny research na temat najlepszego miejsca, w którym można zająć się tym problemem.

Istnieją czasami skutki uboczne, na przykład:

  • bóle głowy,
  • sinienie,
  • opadanie skóry.

Na ogół botoks na zmarszczki pod oczami jest całkiem skutecznym sposobem leczenia.

Czy zmarszczki naprawdę znikną?

Tak, można zauważyć znaczną redukcję zmarszczek po zastosowaniu zastrzyków z toksyną botulinową. Jednak po kilku miesiącach pojawią się one ponownie i trzeba będzie wybrać się na kolejny zabieg iniekcji. Mimo to, botoks na zmarszczki pod oczami jest to naprawdę świetny i sprawdzony sposób, aby poradzić sobie z tym problemem. Wybór należy indywidualnie do każdej osoby, ale na pewno jest to rozwiązanie, z którego skorzystało już wiele osób po to, by móc wyglądać jak najlepiej.

Bibliografia

1. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009
2. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005

Oddaj głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

44 + = 46