Botoks na zmarszczki ile kosztuje?

W pogoni za młodym i pięknym wyglądem coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z regeneracyjnego działania botoksu – bez względu na koszta. Botoks na zmarszczki ile kosztuje – tyle kosztuje, ale dla wielu atrakcyjny wygląd jest wartością bezcenną i są w stanie przeznaczyć każde pieniądze. Od jakiegoś czasu zbawiennym okazuje się to, że zabiegi związane z radzeniem sobie ze zmarszczkami poprzez botoks są o wiele łatwiej dostępne i w bardziej przystępnych cenach, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Jednak obok tej dostępności zabiegów z botuliną wyrosło też alternatywne rozwiązanie polegające na samodzielnemu wstrzykiwaniu sobie substancji.

Botoks – jak to działa?

Zanim rozważymy bliżej kwestię ceny i bezpieczeństwa w odniesieniu do profesjonalnych i samodzielnych zabiegów warto pochylić się na tematem samego sposobu w jaki działa toksyna botulinowa. W tym kontekście najważniejsze jest, by zapamiętać kilka podstawowych faktów:

  • Botoks to oczyszczone białko wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum.
  • Ta toksyna jest znana już od wielu lat w medycynie – była wykorzystywana np. w leczeniu zeza.
  • Botoks działa poprzez zablokowanie połączenia nerwowo-mięśniowego w tkankach, na kanwie którego dochodzi do rozluźnienia mięśni, co daje zlikwidowanie zmarszczek poprzez wygładzenie skóry.

Profesjonalny zabieg botoks na zmarszczki – ile kosztuje?

Oczywiście cennik różni się w zależności od miejsca, w którym ostatecznie chcemy zrealizować zabieg niemniej jednak cena plasuje się w różnych przedziałach, w zależności przede wszystkim od tego, jaką zmarszczkę chcemy potraktować toksyną botulinową. Wygląda to mniej więcej tak:

  • Za marszczki poziome czoła    zapłacimy najwięcej, kobiety od 300 do 500 złotych, natomiast panowie pomiędzy 400 a 600
  • Zmarszczki miedzybrwiowe tzw „lwie” to koszt mniej więcej od 300 – 500 złotych za zabieg
  • Zmarszczki tzw „Kurze łapki” to cena 500 złotych za parę – sprawdź alternatywę
  • Zmarszczki tzw „królicze” to najmniejszy wydatek rzędu 200 zł
  • Tzw. zmarszczki „palacza” kosztują od 200 do 400 zł

Zabieg „na własną rękę” – cena

Jedno jest pewne: liczby mówią o tym, że cena za zabieg „na własną rękę” czyli samodzielne wstrzykiwanie botoksu jest bardziej ekonomiczna, przez co dla wielu osób o wiele bardziej zachęcająca. Jest to koszt rzędu 299 zł za 10 jednostek toksyny botulinowej, bowiem w sieci internetowej można kupić botoks już w takiej cenie.

Czy warto?

Eksperci apelują, że ryzyko jest znaczenie wyższe niż wątpliwe korzyści wynikające z samodzielnego wstrzykiwania toksyny, bowiem choć sprzedawcy zapewniają, że rozprowadzają tylko i wyłącznie produkty oryginalne, nowe, z długą datą ważności i oryginalnie zapakowane to prawda jest taka, że nie brakuje licznych opowieści o naprawdę zatrważających skutkach takiej samowolki. Paraliż czy poparzenie twarzy to tylko przykłady. Konkluzja jest oczywista, jeśli komuś faktycznie zależy na pięknym wyglądzie to lepiej jeśli poczeka z realizacją swojego marzenia i odłoży fundusze na profesjonalny zabieg, nie ryzykując wystawania swojego organizmu na niebezpieczne działanie niepewnych środków.

Bibliografia

1. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006
2. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017

4.3 (86.67%) 3 ocen postu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

59 + = 62