Botoks lwia zmarszczka – skutki uboczne
Botoks jest bezpiecznym i bardzo skutecznym sposobem likwidacji zmarszczek. Każdego dnia uśmiechamy się, marszczymy brwi, a każdy taki ruch powoduje skurcz mięśni twarzy. W efekcie powstają fałdy skórne powodujące powstanie zmarszczek. Wraz z upływem czasu zmarszczki te są coraz bardziej widoczne. W takim przypadku przychodzi nam z pomocą botoks – preparat powstały z oczyszczonej toksyny botulinowej, który przez swoje działanie świetnie wygładza zmarszczki.
Czym jest „lwia zmarszczka”?
Lwia zmarszczka to pionowa bruzda lub kilka równoległych pionowych bruzd występujących na czole pomiędzy brwiami. Nadaje twarzy groźny i surowy wygląd. Pojawia się w młodym wieku, gdy marszczymy brwi chcąc wyrazić swój gniew, lub gdy czytamy albo chcemy skupić myśli. Za każdym razem gdy marszczymy brwi, mięsień kurczy się ściągając je do środka, a skóra marszczy się powodując powstanie coraz głębszej bruzdy. W młodym wieku jest ona niewidoczna, ale z czasem, gdy postępuje proces starzenia się skóry i staje się ona mniej napięta, zmarszczka ta zaczyna być coraz bardziej widoczna.
Botoks a lwia zmarszczka
W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad skorzystaniem z terapii toksyną botulinową w celu czasowego osłabienia działania mięśnia ściągającego brwi. Po zabiegu mięśnie będą rozluźnione, a mimika twarzy mniej intensywna. Czasem zdarza się, że zmarszczka jest już tak widoczna, że samo wygładzanie za pomocą botoksu nie przynosi oczekiwanych efektów. Wówczas lekarz może zalecić dodatkowo użycie preparatu kwasu hialuronowego, który wypełni i dodatkowo wygładzi skórę pomiędzy brwiami. Takie działanie jest kompleksowe, a efekty będą bardziej spektakularne.
Na czym polega zabieg?
Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Sam zabieg jest bezbolesny, nie wymaga użycia znieczulenia. Toksyna botulinowa jest wprowadzana w uprzednio wybrane miejsca za pomocą cienkiej igiełki. Wstrzykiwanie trwa od 15 do 30 minut. Po zabiegu pacjent od razu może udać się do domu. Należy bezwzględnie przestrzegać zleceń lekarza. Zabieg wykonywany przez doświadczonego specjalistę uważany jest za bezpieczny, a efekty uboczne pojawiają się bardzo rzadko.
Botoks a lwia zmarszczka i skutki uboczne, a kremy
W około 2% przypadków pojawiają się skutki uboczne:
- Bóle głowy, nudności, objawy grypopodobne,
- Obrzęki, zaczerwienienia, opadnięcie powiek lub rozprzestrzenienie się botoksu na okoliczne mięśnie.
Sporadycznie zdarza się, że nawet wykonany przez doświadczonego lekarza zabieg powoduje poważne skutki uboczne, toksyna botulinowa może przemieścić się i przyczynić się do upośledzenia funkcjonowania układu nerwowego. Wówczas problemy są długotrwałe, wymagają specjalistycznego leczenia i ustępują powoli.
Na jakie zmarszczki można stosować botoks?
Młoda, jędrna skóra bez zmarszczek to marzenie każdej kobiety. Panie chwytają się różnych sposobów, aby zatrzymać czas i powstrzymać proces starzenia się skóry – maseczki, kremy, masaże, różne rodzaje serum, ostrzykiwania kwasem hialuronowym. Coraz bardziej popularne stają się także zabiegi z u życiem botoksu.
Czym jest botoks?
Botoks to nazwa preparatu białkowego wytworzonego z idealnie oczyszczonej toksyny botulinowej produkowanej przez bakterie clostridia botullinum. Toksyna ta, znana także jako jad kiełbasiany, naturalnie występuje w psujących się wędlinach i konserwach. Spożyta – jest silnie trująca, natomiast wstrzykiwana w niewielkich ilościach w mięśnie najczęściej nie powoduje skutków ubocznych. Znana od wielu lat i stosowana między innymi w neurologii i okulistyce, ponad 20 lat temu znalazła zastosowanie w dermatologii estetycznej. Jest jedną z najskuteczniejszych i bardzo bezpieczną metodą spłycania nawet głębokich bruzd i zmarszczek.
Jak wybrać skuteczny krem na zmarszczki?
Wybierając krem powinniśmy brać pod uwagę jego skład. Naturalne kosmetyki Richevon mogą być najlepszym rozwiązaniem dla młodej skóry, skuteczny krem na zmarszczki głębokie powinien zawierać również kwas hialuronowy. W przypadku trądziku, który często mają także dorośli można zastosować iwostin na trądzik.
Bibliografia
1. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012
2. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
3. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
Dodaj komentarz