Botoks jak działa na lwie zmarszczki?

Lwie zmarszczki to zmora zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To charakterystyczna bruzda na skórze między brwiami, która pojawia się w pewnym wieku jako konsekwencja częstego marszczenia czoła. Twarz z tzw lwią zmarszczką wygląda bardzo ponuro, co oczywiście wpływa niekorzystanie na samopoczucie osób cierpiących z powodu jej zaistnienia.

Co dokładnie sprawia, że na twarzy pojawia się lwia zmarszczka?

Corrugator supercilii to winowajca. Mówiąc ściślej jest to nic innego jak właśnie niewielki mięsień położony zlokalizowany obok nasady nosa. To on właśnie podczas każdorazowego marszczenia czoła kurczy się.  Lwie zmarszczki są zatem efektem mimiki twarzy. Na ich wystąpienie szczególnie podatne są osoby, które złoszcząc się bądź głęboko się zastanawiając automatycznie marszczą brwi nie panując nad tym.

Lwie zmarszczki – czy można je zlikwidować?

Pocieszający jest fakt, że owszem za pomocą prostych zabiegów estetycznych każda osoba z lwią zmarszczką ma szansę na to, by przywrócić swojej twarzy pogodny wygląd, pozbywając się ponurego spojrzenia, jakie tworzą te bruzdy. Można sobie poradzić z tym defektem między innymi za pomocą botoksu w połączeniu z kwasem hialuronowym.

Jak to działa?

Chodzi przede wszystkim o to, by owe lwie zmarszczki wypełnić kwasem hialuronowym, by później skorzystać ze zbawiennej mocy botoksu. Eksperci w dziedzinie medycyny estetycznej radzą podejść do tego typu zmarszczek, jak to każdych innych pochodzenia mimicznego, co za tym idzie – likwidować je, jak tylko poczujemy że są dla nas problematyczne. Przy czym wiadome jest, że im mniejsza i płytsza zmarszczka tym łatwiej będzie się jej pozbyć.

Celem botoksu w połączeniu z kwasem hialuronowym jest:

  • osłabienie skurczu mięśnia odpowiedzialnego za zmarszczkę,
  • wygładzenie problematycznej okolicy.

Botoks na lwie zmarszczki – to działa!

Zabieg zaczyna się od zablokowania płytki  motorycznej botoksem tj. toksyną botulinow. Ma to na celu zapobieżenie tak mocnemu i odruchowemu spinaniu się skóry na czole, jak miało to miejsce do tej pory. W mięsień mimiczny zostaje wstrzyknięty zatem botoks automatycznie blokując wydzielanie acetylocholiny. To właśnie ona odpowiada za przekazywanie impulsów nerwowych. Jeśli nie może funkcjonować normalnie, owe mięśnie przestają się kurczyć, mięsień jest zrelaksowany, a zmarszczka – natychmiast wygładzona. W wypadku naprawdę opornych, sporych i głębokich bruzd stosuje się właśnie dodatkowo kwas hialuronowy, który pozwala na jeszcze bardziej efektywne wygładzenie obszaru problematycznego.

To skuteczny i sprawdzony już przez wiele osób na całym świecie sposób na szpecące twarz lwie zmarszczki. Dodatkową zaletą jest fakt, że kwas hialuronowy pomimo że po jakimś czasie ulega wchłonięciu to zanim się to stanie zdąży pobudzić produkcję kolagenu. Oczywiście najważniejsze jest też to, że efekt usunięcia lwiej zmarszczki jest niemalże natychmiastowy i bardzo długo się utrzymuje. Jednak by uzyskać takie rezultaty należy decydować się na zabieg tylko i wyłącznie w profesjonalnie przygotowanych do tego gabinetach medycyny estetycznej.

Bibliografia

1. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
2. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011

Oddaj głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

+ 65 = 67