Botoks na zmarszczki ile kosztuje?

W pogoni za młodym i pięknym wyglądem coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z regeneracyjnego działania botoksu – bez względu na koszta. Botoks na zmarszczki ile kosztuje – tyle kosztuje, ale dla wielu atrakcyjny wygląd jest wartością bezcenną i są w stanie przeznaczyć każde pieniądze. Od jakiegoś czasu zbawiennym okazuje się to, że zabiegi związane z radzeniem sobie ze zmarszczkami poprzez botoks są o wiele łatwiej dostępne i w bardziej przystępnych cenach, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Jednak obok tej dostępności zabiegów z botuliną wyrosło też alternatywne rozwiązanie polegające na samodzielnemu wstrzykiwaniu sobie substancji.

Botoks – jak to działa?

Zanim rozważymy bliżej kwestię ceny i bezpieczeństwa w odniesieniu do profesjonalnych i samodzielnych zabiegów warto pochylić się na tematem samego sposobu w jaki działa toksyna botulinowa. W tym kontekście najważniejsze jest, by zapamiętać kilka podstawowych faktów:

  • Botoks to oczyszczone białko wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum.
  • Ta toksyna jest znana już od wielu lat w medycynie – była wykorzystywana np. w leczeniu zeza.
  • Botoks działa poprzez zablokowanie połączenia nerwowo-mięśniowego w tkankach, na kanwie którego dochodzi do rozluźnienia mięśni, co daje zlikwidowanie zmarszczek poprzez wygładzenie skóry.

Profesjonalny zabieg botoks na zmarszczki – ile kosztuje?

Oczywiście cennik różni się w zależności od miejsca, w którym ostatecznie chcemy zrealizować zabieg niemniej jednak cena plasuje się w różnych przedziałach, w zależności przede wszystkim od tego, jaką zmarszczkę chcemy potraktować toksyną botulinową. Wygląda to mniej więcej tak:

  • Za marszczki poziome czoła    zapłacimy najwięcej, kobiety od 300 do 500 złotych, natomiast panowie pomiędzy 400 a 600
  • Zmarszczki miedzybrwiowe tzw „lwie” to koszt mniej więcej od 300 – 500 złotych za zabieg
  • Zmarszczki tzw „Kurze łapki” to cena 500 złotych za parę – sprawdź alternatywę
  • Zmarszczki tzw „królicze” to najmniejszy wydatek rzędu 200 zł
  • Tzw. zmarszczki „palacza” kosztują od 200 do 400 zł

Zabieg „na własną rękę” – cena

Jedno jest pewne: liczby mówią o tym, że cena za zabieg „na własną rękę” czyli samodzielne wstrzykiwanie botoksu jest bardziej ekonomiczna, przez co dla wielu osób o wiele bardziej zachęcająca. Jest to koszt rzędu 299 zł za 10 jednostek toksyny botulinowej, bowiem w sieci internetowej można kupić botoks już w takiej cenie.

Czy warto?

Eksperci apelują, że ryzyko jest znaczenie wyższe niż wątpliwe korzyści wynikające z samodzielnego wstrzykiwania toksyny, bowiem choć sprzedawcy zapewniają, że rozprowadzają tylko i wyłącznie produkty oryginalne, nowe, z długą datą ważności i oryginalnie zapakowane to prawda jest taka, że nie brakuje licznych opowieści o naprawdę zatrważających skutkach takiej samowolki. Paraliż czy poparzenie twarzy to tylko przykłady. Konkluzja jest oczywista, jeśli komuś faktycznie zależy na pięknym wyglądzie to lepiej jeśli poczeka z realizacją swojego marzenia i odłoży fundusze na profesjonalny zabieg, nie ryzykując wystawania swojego organizmu na niebezpieczne działanie niepewnych środków.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*